Gå til hovedinnhold

J for jakke

Denne turkise jakken har jeg strikka i smart-garn. Det ble litt for lite garn til armene så jeg strikka nederst på armen med en annen innfarging på garnet. Men det synes ikke så godt så jeg ble ganske fornøyd.

Kommentarer

  1. Så fin jakka ble. Det er veldig inn med hette jakker og gensere nå. Nydelig blåfarge.

    SvarSlett
  2. Det var en nydelig jakke i herlig farge.

    SvarSlett
  3. Nydelig jakke i flott farge

    SvarSlett
  4. Tusen takk for koslige komentarer!

    SvarSlett
  5. Åjåjåj, jeg liker bloggen din kjempegodt! Alt du lager er jo bare SÅ fint:) legger deg til på listen min jeg, ta gjerne en titt innom:)

    SvarSlett

Legg inn en kommentar

Populære innlegg fra denne bloggen

Snømannen Kalle

Hils på snømannen Kalle, han har jeg strikket etter mønster fra Jean Greenhowe . Kalle er mitt første strikkeprosjekt med engelsk mønster.

Ulldress til Sondre

Tantegutten, go'gutten Sondre, fikk ulldress til jul. Det er "fjøsdress" mønster fra Pickles,  og tynt ullgarn "Pure Wool" fra pickles. 

Tovavotter

Tova votter som er strikket i NYDELIG finull fra Estland. Brukte dobbelt garn og strikka to votter samtidig for å få vottene litt like i fargen. Ble godt fornøyd! Disse vottene er strikka etter samme mønster, men her har jeg brukt "fritidsgarn" fra Sandnes. Disse vottene ble litt større etter toving.  Favorittgarnet av disse to blir finull! Jeg tova med MILO i maskin på 40 grader. Mønsteret finner du her.