Jeg har strikka kjole i størrelse 3.mnd etter mønster fra nøstebarnboka. Garnet jeg har brukt er to-tråds merinoull fra nøstebarn, som jeg kjøpte i Oslo i sommer. Kjolen skal være barselgave til Synne.
To jenter og to dukker betyr to antrekk av hver. Det var Lina og Idun som fikk dukkeklærne. De fine mønstrene har jeg funnet her http://www.stickatillbarbie.se/ . Det er mine egne gamle dukker som er modell.
Jeg har strikka denne vesten fra Pickles med Nepal fra Drops på rundpinne nr 7. Jeg strikka størrelse 2 år men den passer nok best til en 1 åring viste det seg etter en prøverunde på tilgjengelige prøvebarn. Vesten er lett og morsom å strikke og jeg holder på med en større variant nå. Denne brune vesten skal Synne få! Pulsvarmere i rosa lammeull og blomsternål i samme garn. Litt stivt garn å strikke med, men mønsteret vises godt og de blir sikkert mye og gode etter litt bruk. Dette mønsteret har jeg brukt flere ganger, det er morsomt og lett å strikke.
Så fin kjole! Flott farge, og søte knapper. :)
SvarSlettJo, så absolutt!!! Søt kjole og søte knapper!
SvarSlettDenne ble da utrolig søt! Knapper kan være godt å ha for det er jammen ikke lett å få tak i alle steder. Jeg må nok ta meg en Oslotur snart!
SvarSlettAnbefaler Knappehuset (ikke så langt fra Bogstadveien) LivM, der var det "tusenvis" av knapper i alle farger - skikkelig godtebutikk!
SvarSlettNydelig er den. Jeg har ikke noe på N enda jeg. Men satser på at det kommer.
SvarSlettTakk for besøket på min blogg.
Herlig kjole! Heldig bruker av denne
SvarSlettNydelig nøstebarnkjole i flott farge:)
SvarSlettKjempefin kjole og nydelig farge:)
SvarSlettNydelig kjole! Jeg har veldig sansen for det enkle, og denne var gørfin! Nydelig lillatone også.
SvarSlettTusen takk for koslige komentarer! Liker denne fargen kjempe godt!
SvarSlett