Gå til hovedinnhold

M for Markblomster - God Sommer!


M bidrag = Markblomster! En liten egen strikka eng av markblomster. Tenk så lite vann de trenger da! Jeg har brukt rester av alpakka og forskjellige perler til pynt. Det er sydd på nåler på baksiden så de kan festes her og der.

Kommentarer

  1. hei...
    herlige blomster du har... slike ønsker jeg meg i mitt bed også..

    SvarSlett
  2. Kjempesøte blomster!
    Ønsker deg en fortsatt god sommer.

    SvarSlett
  3. Så nydelige blomster.
    Lekre farger.

    SvarSlett
  4. Å så nydelige markblomstrer.
    Ha en trivelig sommer.

    SvarSlett
  5. Åh så flott blomstereng! Fortsatt god helg :)

    SvarSlett
  6. Flotte blomster i fine farger.

    SvarSlett

Legg inn en kommentar

Populære innlegg fra denne bloggen

Høstsjalet mitt - Fårhagen

Endelig har jeg fått tatt bilde av sjalet som jeg lærte å strikke gjennom "lær å strikke sjal"-alongen som LivM hadde på Projoforum. Vi var en stor gjeng som strikka sjalet sammen, og vi fikk mønsteret i tre deler. Det var kjempe morsomt å strikke i lag på denne måten. Stor takk til LivM ! Det er Barbro som har designet dette sjalet, og det finnes gratis her. 

Barbie får nye kjoler

To jenter og to dukker betyr to antrekk av hver.  Det var Lina og Idun som fikk dukkeklærne. De fine mønstrene har jeg funnet her http://www.stickatillbarbie.se/ .  Det er mine egne gamle dukker som er modell.

Tovavotter

Tova votter som er strikket i NYDELIG finull fra Estland. Brukte dobbelt garn og strikka to votter samtidig for å få vottene litt like i fargen. Ble godt fornøyd! Disse vottene er strikka etter samme mønster, men her har jeg brukt "fritidsgarn" fra Sandnes. Disse vottene ble litt større etter toving.  Favorittgarnet av disse to blir finull! Jeg tova med MILO i maskin på 40 grader. Mønsteret finner du her.